Evden Eve Nakliyat Firmasi Nasil Secilmelidir

Evden Eve Nakliyat Firmasi Nasil Secilmelidir

Evden eve nakliye yapmak istiyorsanız? , sizi memnun edecek ,işini iyi yapan, kurumsal, bir firma arıyorsanız ?, evden eve nakliyenin altın kurallarını bu başlık altında sizlerle paylaşacağım. Bu hususlar sizlerin sonradan üzülmenizi önleyecek, daha iyi bir hizmet almanıza vesile olacaktır.

İlk olarak seçeceğiniz firmanın sabit bir yeri olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu şirketin sabit numarasının olup olmadığından anlayabilirsiniz. Ayrıca firmanın web sitesinin adresini Google’ının yeni uygulaması olan Street view ile hiç yerinizden ofise gitmeye gerek kalmadan kolayca görebilirsiniz. Tabi ki hepimiz yaptığımız işi kurumsal firmalar ile yapmayı bu sayede daha iyi bir hizmet almayı bekleriz.

Peki kurumsal firmayı nasıl anlayacağız?

Telefonla aradık. şirketlerinin kurumsal olduğundan bahsettiler ya da 444’lü numaraları var. Kurumsal firma diye anlaştık deyip de daha sonra mağdur olanları da çok gördük. Kurumsal firma söylemle maalesef olmamaktadır.

Bizler biliyoruz ki o kişilere kurumsallığın ne olduğunu sorsanız hiçbirinin doğru düzgün bir fikirleri yoktur. Kurumsallığı büyük ya da işini iyi yapan firma diye tabir edenler de vardır. Ama bu sadece istikrarın bir sonucudur. Kurumsallık da her personelin kendi görev, yetki ve uzmanlık alanı vardır. Herkes yapacağı işi bilir, bu işte uzmanlık sağlar ve sorunsuz bir hizmet vermiş olur. Bunu yakalayabilmiş firmalar bu vasfa erişebilirler.

Seçtiğiniz herhangi bir firmayı telefonla arayıp sormaya başladınız. Nereden nereye taşınmak istediğinizi, katlarınızı, fiyatını. Fiyat ne kadar düşükse mutlaka bir şeylerin eksileceğini bilin. Maliyet ne kadar düşerse firma için iş kalitesi de doğru orantılı olarak azalacaktır. Evden Eve işin de profesyonel firmalar, nitelikli personel istihdam ederken, Amatör Firmalar ; niteliksiz taşıyıcı personel getireceklerdir. ve işiniz hiç sarılmadan, gereken özen gösterilmeden, sağa sola çarparak, bolca zarar ve ziyanla gerçekleşecektir. Bunca yıllık emeğiniz, birikimleriniz bir anda heba olacak, bu durum sizi oldukça fazla üzecektir. İnsanların evden eve nakliyat yapan firmalara bakış açısını ; bu tür deneyimler olumsuz yönde etkilemiş, güveni kaldırmış kötü anılar edinmelerine sebep olmuştur.

Bir işletmeyle anlaşmadan önceki merhalede ise firmanın kendi kamyonlarının ve taşıma araçlarının olup olmadığını sormak olacaktır. Tabi ki yine hiçbir firma aksini size söylemeyecektir. Bir firma sahibi, işleticisi ya da temsilcisiyle telefon görüşmeniz de hemen plaka isteyin. Karşıdaki kişi kim olursa olsun size hiç düşünmeden plaka numarası verebilmelidir. Beş dakika sonra vereyim, taşıma günü belli olacak gibi söylemlere inanmamanızı öneririz. Diyelim ki kişi size bir plaka söyledi, siz bu firmaya ait olduğunu nasıl anlayacaksınız? Hepimizin şu aralar e devlet şifresinin olduğunu varsayıyorum. Bu şifre ile www.turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra, ulaştırma bakanlığının altında yetki belgesi işlemleri başlığı vardır. Bunun hemen altında araç yetki belgesi sorgula kısmından araç plakasını girdiğinizde araçla ilgili tüm bilgiler ve yetki belgesi çıkacaktır. Diyelim ki K1 yazıyor. Biliniz ki bu kamyon ev eşyası taşıyan değil, fabrika yükü taşıyan bir araçtır. Sizin burada görmeniz Geren K3 yetki belgesidir.

Bütün bu etapları geçtik firma ile anlaştık, bizim anlaştığımız (a) şirketi idi ama kapıya (b) firmasının aracı geldi. Anlamanız gereken burada sizin işinizi firma komisyon karşılığı başka bir firmaya satmıştır. Burada anlaştığınız firma oluşabilecek hiçbir şeyde sorumluluk üstlenmeyecek ve siz muhatap alabileceğiniz kimseyi bulamayacaksınız. İş satılırken anlaştığınız nakliyeci, yükleyene eğer eksik beyanda bulundu ise yükleyen daha sonradan sizden ek ücret talep edebilir, karakolluk olabilirsiniz. Eşyanızı taşıttığınıza taşıtacağınıza pişman olursunuz aynı zamanda sizlerde de nakliyatçı fobisi başlayabilir. Bütün bunları yaşamamak adına, en çok önemli olan şey; daha önce taşıma yapıp memnun kalan birilerini bulmanız, taşımaya şahit olmanız veyahut taşıma yaptırıp memnun kaldığınız firmayı tercih etmenizdir.

İnternette olumlu ya da olumsuz hiçbir yoruma itibar etmeyiniz.

Ve hatta facebook sayfalarında, forum sayfalarında sizlere tavsiyede bulunabilirler. Şu firma ile taşıttım çok memnun kaldım. Şu platformlardan nakliyeci bulanlar çok memnunmuş ! bunlar da çoğunlukla doğru söylemler olmayıp, sizleri kendi web sitesine, platformuna, firmasına çekmeye çalışan kişilerdir. Son olarak birkaç husus daha eklemeyi ihmal etmeyelim. Telefonda konuştuğunuz firma yetkilisi ; Eğer ne derseniz size; evet, olur, yaparız gibi sürekli bir kabul etme halinde ise bilin ki taşımanız muhtemelen komisyoncu ile olacaktır. Konuştuğunuz nakliyeci firma, büyük ihtimalle kendi firması taşıma yapmayacağı için rahatlıkla her söylenene onay vermekte ,bütün çabasını sadece sizi ikna etmeye yönelik gerçekleştirmektedir.