1. Ana Sayfa
  2. Şehirler Arası Mesafe Hesaplama
Geri Dön

Şehirler Arası Mesafe Hesaplama

Şehirler Arası Mesafe Hesaplamada kaç kilometre olduğu, mesafeye ulaşım zamanı gibi özellikleri bilgi edinebilirsiniz.Şehirler Arası evden eve taşıma için, fiyat araştırması yaparken göz önünde olması gereken en önemli durum iki şehir arası mesafedir.

Şehir arasındaki mesafe, her ne kadar fazla ise, mesafeye bağlı olarak yakıt giderleri artacaktır. Şehirler arası mesafe herzaman için bir fikir verebilir.

Fakat bazı şehirlerimiz için taşınacağın ilçe de çok önemli olmaktadır. Misal, İstanbul Muğla arası mesafe ye baktığımızda, 672 km çıkmaktadır.

Ancak mesafe hesaplama yaparken, sadece iller arası mesafeyi kullanmak çok doğru değil! Şimdi Kocaeli ve Muğla arası mesafe hesaplaması yaptığımızda 656 km ile karşılaşıyoruz.

Bu farkta oluşacak maliyetleri fazlası ile etkiler. Ayrıca hesaplamaya ilçeler dahil edildiğinde, kullanılacak yol güzergahıda değişmektedir.

İstanbul'dan Adana tarafına gitmekle Mersin'e gitme örneği verildiğinde, bu iki noktaya gitmek için, ayrı yol güzergahları kullanılmaktadır.

Bu durumlar dikkat edilerek şehirler arası mesafe hesaplama yapmanızı öneriyoruz.